איך ניתן לבצע טיפולי שיניים מבלי להיכנס לחרדה?

לא מעט אנשים לוקחים צעד לאחור כאשר הם שומעים על טיפולי שיניים. החשש מהטיפולים השונים יכול להיות משתק עבור חלק מהאנשים, שפשוט מורתעים כמעט מכל דבר שיכול לקרות. זוהי אחת מהסיבות השכיחות לכך שלא מעט אנשים אינם מבצעים את הטיפולים שהם נדרשים לבצע. בין אם מדובר על הלבנת שיניים או כל טיפול אחר שאמור לשפר את ההרגשה של המטופל לאורך זמן.

 

הכירו את הטיפול שאותו אתם עומדים לבצע

טיפולי שיניים יכולים לבוא לידיי ביטוי בכל מיני אופנים, ולכן לפני שתבצעו טיפול שיניים מוטב כי תכירו אותו לעומק. אולי תגלו כי ציפוי חרסינה לשיניים או כל טיפול אחר איננו אמור להביא חששות מהצד שלכם. הרי יש טיפולים שלמרות שהם נשמעים מאוד מפחידים, בפועל הם מתבצעים בצורה קלה ופשוטה. אולי אחרי שתחקרו מעט סביב הטיפול שאותו אתם עומדים לבצע, יהיה לכם קל יותר להוריד את מפלס הלחץ. לא מעט מטופלים שלמדו מעט את הנושא הבינו שאין להם ממה לחשוש.

 

התייעצו עם הרופא עוד לפני ביצוע הטיפול

חששות מטיפולי שיניים זה דבר טבעי והגיוני, ולא מעט מטופלים יהיו בדיוק באותו המצב. זה לא אומר שאתם צריכים לשמור את החששות הללו לעצמכם, מוטב כי תשטפו את הרופא על החששות הללו. ברגע שהרופא יבין כי אתם חוששים מהטיפול, הוא יוכל לבצע אותה בצורה שהיא מעט שונה. בין אם מדובר על טיפול הלבנת שיניים ובין אם מדובר על טיפולים כירורגיים שעלולים להיות מפחידים יותר.

 

תנסו לחשוב על דברים אחרים

עליכם לזכור כי טיפולי שיניים ברוב המקרים הם פשוט עובדה מוגמרת, ולא תהיה לכם אפשרות שלא לבצע אותם. ציפוי חרסינה לשיניים לדוגמה הוא טיפול שכן תוכלו לבצע אותו על פי השקפת העולם שלכם. אך יהיו טיפולים אחרים שאתם תהיו מוכרחים לבצע אותם, אחרת היה סכנה לשיניים שלכם. כדי להוריד את מפלס הלחץ, תוכלו לנסות לחשוב על דברים אחרים.

 

קחו תרופת הרגעה לפני הטיפול

לא מעט מטופלים מבינים כי תחושת החרדה חזקה מהם, ולכן לא יהיה מנוס מאשר לקחת תרופות הרגעה שנועדו להוריד את מפלס הלחץ. התרופות הללו נועדו כדי לסייע בטווח זמן מידיי, כאלה שאמורות לאפשר לכם לבצע את הטיפול ללא בעיה. מוטב כי תתייעצו עם רופא השיניים או עם כל רופא אחר על תרופות הרגעה שיכולות להיות מתאימות לכם.

 

קרדיט PEXELS

מה את צריכה לדעת על כרית הריון?

במהלך ההיריון יצא לך לרכוש לא מעט דברים שאמורים לסייע לך לצלוח אותו. מדובר על תקופה מאוד מאתגרת, כזאת שיכולה להביא איתה אי נוחות רבה.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

מה את צריכה לדעת על כרית הריון?

במהלך ההיריון יצא לך לרכוש לא מעט דברים שאמורים לסייע לך לצלוח אותו. מדובר על תקופה מאוד מאתגרת, כזאת שיכולה להביא איתה אי נוחות רבה.

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו