תוכניות חיסכון – לא פחות חשוב מחשבון עו"ש

מרביתנו, אנחנו חיים במציאות ובתודעה של "כאן ועכשיו". אנחנו רוצים לחיות את הכאן ועכשיו, ליהנות ממה שעומד מולנו, לקנות את כל מה שאנחנו יכולים ועושה לנו, להשקיע בדברים שיכולים לפנק אותנו ואת ילדינו.

לכן אנחנו בוחרים להתנהג באחת משתי הגישות הבאות: הגישה השמרנית, זו שאומרת אנחנו לא נבזבז הרבה כסף על דברים מיותרים רק על מה שאנחנו רוצים וצריכים עכשיו. הגישה הקיצונית יותר, אומרת שאנחנו נבזבז עכשיו בלי להתחשבן, ובעתיד נדאג לתוצאות. שתי הגישות הן בעייתיות, מאחר ואנחנו צריכים לחשוב לא רק על הכאן ועכשיו, אלא גם על העתיד, שלנו ושל ילידנו.

הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות תוכניות חיסכון ואופי ההתנהלות שלנו מולן. הרעיון של תוכניות כאלו הוא מאוד פשוט, אנחנו מפקידים מדי חודש סכום כסף מסוים בתוכנית, ובעתיד כשנרצה, נוכל לפתוח אותה ולהשתמש בכסף שצברנו. כך אנחנו יכולים לדעת בוודאות שבעתיד, גם אם לא המשכורת שלנו תקטן או אפילו לא נתפרנס מכל סיבה שהיא, עדיין נוכל ליהנות מסכום הכסף שחסכנו.

 

למה זה חשוב ובאילו מצבים צריך להקפיד על כך?

תוכניות חיסכון הן דבר חשוב משתי סיבות עיקריות:

הסיבה הראשונה, אנחנו לא יכולים לדעת מה יהיה מחר ובטח לא עוד חמש או עשר שנים, ולכן עלינו לעשות הכל שמבחינה כלכלית יעמדו לרשותנו האפשרות לפרנס את עצמנו ואת משפחתנו. אנחנו לא יכולים לדעת מה יהיה מצבנו הבריאותי, מה יהיו תנאי החיים שלנו, לאילו דברים נידרש, וכמובן מה נרצה להשאיר לילדים שלנו.

הסיבה השנייה, באופן טבעי ככל שהזמן עובר, אנחנו מזדקנים, מתקרבים לשלב בו לא נוכל לעבוד כמו שעבדנו כשהיינו צעירים ולכן סביר להניח שגם נרוויח פחות כסף (אם נמשיך את הקו הזה, על פי כל הערכות, השכר שלנו ירד אך יוקר המחייה יעלה). לכן חשוב שיהיה לנו מענה כלכלי מתאים לכך.

חשוב להקפיד על תוכניות חיסכון בשורה של מקרים, למשל, כאשר ילד נולד ורוצים לספק לו התחלה כלכלית מסוימת בעתיד (או שיהיה מספיק כסף לחינוך ודברים אחרים), בשביל להבטיח פנסיה טובה, אם רוצים לחסוך כסך לרכישת דירה או רכב בעתיד, אם מעוניינים לייצר עתיד כלכלי טוב יותר ככל שחולפים השנים.

 

איך מתנהלים מול תוכניות חיסכון?

בשלב הראשון יש לבחון את אופי התוכנית. לכמה שנים היא, מה הריבית שמקבלים עליה, כמה נקודות יציאה לה, האם יש סכום מינימאלי שצריך להפקיד, כל כמה זמן צריך להפקיד והאם ניתן לשנות את סכומי ההפקדה.

בשלב השני יש לשמור על איפוק וסבלנות. גם אם נדמה שזה יכול להיות פתרון אידיאלי, לא לגעת בכסף עד שהתוכנית נפתחת ובוודאי שלא לגעת בו, עד שיש צורך אמיתי בכך, משהו שהוא הכרחי.

ילד חלש

טונוס שרירים נמוך: המדריך השלם להבנת הבעיה

טונוס שרירים נמוך, הידוע גם בשם היפוטוניה, הוא מצב שבו יש ירידה בכמות המתח או ההתנגדות לתנועה פסיבית בשרירים. זה יכול לגרום לתחושת תקלה או חלשה של השרירים, מה שמקשה על אנשים לשמור על יציבה נכונה ושליטה על תנועותיהם.

נעלי נשים

מדריך מושלם: נעליים שיתאימו לכל אירוע ומצב רוח

דמיינו שאתם יוצאים מהדלת, כל צעד מקרין ביטחון, כל נפילה מעצבת את הסיפור שלכם. נעליים עושות יותר מאשר רק להגן על כפות הרגליים שלנו; הם סימני הפיסוק של סיפורי הסגנון האישי שלנו, המגדירים את הטון של פרקי חיי היומיום שלנו. בעולם שבו רושם ראשוני נוצר תוך שניות, זוג הנעליים הנכון יכול לדבר הרבה על מי שאנחנו ואיך אנחנו רוצים להיתפס. הם בעלי בריתנו הדוממים, משנים לא רק את התלבושות שלנו אלא גם את מצב הרוח שלנו, ומעצימים אותנו להתמודד עם כל מצב בקור רוח ובחן.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

מורה פרטי

קורס אנגלית למתחילים אונליין

לימוד אנגלית יכול להיות גם תהליך כיפי ומהנה במיוחד, ולא פחות חשוב מותאם אישית לצרכים ולרמת הלימוד שלכם. בכל גיל ובכל רמה תמצאו אצלנו בסי גורו מורים פרטיים מנוסים ומקצועיים מכל רחבי העולם. שיעורים פרטיים באנגלית כבר לא חייבים להיות יקרים במיוחד וכי תוכלו ליהנות משיעורים פרטיים החל מ20 שח לשיעור בלבד! בעוד שיעורים פרטיים הוכחו לא פעם ולא פעמיים כטכניקת לימוד אנגלית הטובה והאפקטיבית ביותר הרי שאם אתם מחפשים קורס אנגלית למתחילים או שיעור פרטי באנגלית – זה המקום בו אתם רוצים להתחיל.