כיצד לבחור מברשת שיניים?

כולם רוצים להבטיח לעצמם את בריאות הפה, אך אנשים לא תמיד נותנים את הדעת על מברשת השיניים ותפקידה המשמעותי בשמירה על ניקיון הפה. לא כל מברשת היא אותו הדבר, לא לכל פה תתאים כל מברשת, והכי כדאי לדעת – אם לא מתאימים את המברשת היטב היא אפילו יכולה להסב לשיניים נזקים. אז אילו סוגי מברשות יש, כיצד בוחרים מברשת שיניים ומה כדאי לדעת על בחירת מברשת שיניים כאשר יש גשר בשיניים? את הכתבה הזו כדאי לך לקרוא. 

 

אילו סוגי מברשות שיניים יש כיום בשוק? 

כדי לדעת איך לבחור מברשת שיניים מומלץ להכיר את סוגי מברשות השיניים הקיימות כיום: 

מברשת שיניים ידנית – זוהי ככל הנראה המברשת הנפוצה ביותר. זוהי מברשת השיניים הרגילה אותה אנו מכירים והיא מיוצרת בדרגות קשיחות שונה תוך מתן מענה לצחצוח בכל חלל הפה. ישנם סוגים פשוטים במיוחד וישנם סוגים מורכבים ובעלי ידיות אחיזה לנוחות מרבית. 

מברשת שיניים חשמלית – מברשת זו פועלת על סוללה או שהיא נטענת. הצחצוח בה נוח במיוחד כיוון שאין צורך לבצע את פעולת הצחצוח כלל, אלא המברשת עצמה מבצעת את הצחצוח כאשר אנו אוחזים בה בלבד ומכוונים אותה לחללי הפה השונים. כמו כן, את ראש המברשת ניתן להחליף בעת הצורך, כמובן בעלות נמוכה יותר מרכישת המברשת כולה. 

מברשת שיניים דו כיוונית – מברשת זו הינה בעלת שני ראשים בשני צדי מוט ההחזקה. היא מיועדת לניקוי מעמיק של השיניים והחניכיים ומעודדת ניקוי יסודי של חלל הפה. 

 

ההבדל בין מברשת קשיחה, בינונית ורכה – איך בוחרים ביניהן?

מברשות שיניים נבדלות זו מזו קודם כל ברמת הקשיחות שלהן, אך לא רק. כיצד יודעים איך לבחור מברשת שיניים שתתאים לפה? קודם כל מומלץ לבחור מברשת עם סיבים רכים כיוון שסיבים קשיחים יכולים לגרום לנסיגת חניכיים – חוויה לא נעימה כלל שגורמת לרגישות יתר באכילת מזון קר או חם. יש להתאים את גודל המברשת לפה, שיכנס אליו בקלות, מומלץ שידית האחיזה תהיה נוחה לשימוש, גמישה, ורצוי לבחור גם מברשת עם אפשרות לניקוי הלשון. 

 

האם יש מברשת לאנשים עם גשר בשיניים?

ישנה חשיבות גדולה לצחצוח השיניים ושמירה על היגיינת הפה בתקופה בה מותקן גשר בפה. אנשים אולי לא יודעים זאת, אך גשר בשיניים יכול להקשות מאוד על צחצוח השיניים, הוא יכול לגרום להצטברות של חיידקים ושאריות מזון, דבר שעלול להוביל להתפתחות של דלקות חניכיים ומחלות שיניים שונות. דבר נוסף שהוא עלול לגרום הוא ריח רע מהפה, ואין ספק כלל שאף אחד לא רוצה לסבול מתופעות אלו בכלל, ובפרט לא כאשר המטרה הראשונית היא להשיג חיוך יפה. 

אז איך בוחרים מברשת שיניים לאחר שעושים גשר בשיניים? ההמלצה היא לבחור במברשות קטנות המאפשרות כניסה לאזורים שונים כגון מרווחים בין השיניים. שימוש במברשת חשמלית מומלץ ביותר כיוון שהוא מאפשר את הסרת הרובד החיידקי. כמו כן, מומלץ לעשות שימוש בתכשירים כמו שטיפות פה כדי להשלים את הניקיון. בנוסף, מומלץ להכניס היטב לתודעה את ההשקעה שתינתן בתקופה בה הגשר מותקן בפה לעניין הצחצוח. יש להשקיע זמן בניקיון הפה, במיוחד לאחר ארוחת הערב ולפני השינה, וזאת כדי לשמור על הפה נקי ככל הניתן בשעות הלילה.

טיפים לנסיעות עסקים

הרבה אנשים אוהבים נסיעות עסקים ואף רואים אותן כהטבה, מכיוון שהם זוכים לשלב עסקים ופנאי, אבל לשם כך חשוב לדאוג שהכל יעבור חלק. אם אתם

מוצרים לגבר שחובה לנסות

רוב הגברים שסובלים מבעיות אין אונות מתביישים לדבר על זה. אך המציאות היא שלמעלה ממחצית מהגברים סובלים מבעיה כזאת או אחרת בתפקוד המיני. בחלק מהמקרים

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

מה חשוב לעשות בביטוח נסיעות?

בקרוב מאוד אתם עומדים לטוס לחו"ל? ההתרגשות ככל הנראה בעיצומה. ישנם לא מעט מקומות שווים שכדאי לכם לטוס אליהם כל עוד הינכם יכולים לעשות זאת.